Дерби – ахелисовата пета на ЦСКА

Думата „дерби“ стряска сънищата на феновете на ЦСКА през този сезон. Дойде ли възлов мач, „червените“ се провалят – без значение кой е треньорът. В битката за титлата с „Лудогорец“ и „Левски“ отборът е спечелил само една от 12 възможни точки. Две загуби от „сините“ с по 0:1, поражение със същия резултат от шампионите в Разград и домакинско 1:1 срещу тях на „Българска армия“. Статистиката е стряскаща за тим, който се бори за злато. През миналия сезон ЦСКА бе доста по-мощен именно в директните дуели с конкурентите.

В първата шестица на класирането „червените“ също не са с добри показатели. Гостуванията на четвъртия и петия - „Ботев“ и „Берое“, завършиха наравно, а от шестия „Черно море“ дойде загуба – 0:1. ЦСКА победи пловдивчани и „моряци“ на „Армията“ с 2:1 и 3:1 и това са реално единствените успех в Топ 6. Домакинството срещу „Берое“ предстои на 16 март. В класирането между първите шест отбора ЦСКА дори изостава на четвърто място и не може да изпревари „Черно море“, когато всички мачове се изиграят. Единствено варненци повече няма да играят срещу конкурент от Топ 6 до края на редовния сезон.Месец февруари се превърна в истински кошмар за ЦСКА. При двама треньори – Нестор Ел Маестро и Любослав Пенев, „червените“ загубиха пет път от шест двубоя, вкараха само в два. Три от тях са приятелски, а черната серия стартира на 31 януари с 2:3 от „Спарта“ (Прага). Единственият успех през февруари ще си остане 2:1 над „Ботев“ (Враца).