Детето-чудо Нургюл Салимова стана гросмайстор

Спортният талант на „Еврофутбол“ Нургюл Салимова вече е гросмайстор. 16-годишната шахматистка от търговищкото село Крепча покри последната от трите необходими условия, за да заслужи най-високото звание при жените. Състезателката на ШК „Бургас 64“ зае 20-о място на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени в Анталия, което й донесе пожизнена гросмайсторска титла.

Класирането й осигури и място на Световната купа. Състезанието ще замени световното първенство по системата на пряко елиминиране, а дебютното му издание е догодина. На него ще участва и бившата световна шампионка Антоанета Стефанова, която бе най-добре представилата се българка в Анталия с 5-ото си място в крайното класиране.