Друкер хока „Лукойл“ след гаф в Турция

Старши треньорът на „Лукойл Академик“ - израелецът Шарон Друкер остана недоволен от играчите си след първата загуба в груповата фаза за Купата на ФИБА. Баскетболният шампион падна с 69:81 при гостуването си на „Истанбул Буюкшехир“ в група „Е“ на турнира, а най-резултатен за българите със 17 точки бе Христо Николов.

„Не заслужавахме да спечелим – обяви Друкер. - През първите две части играехме бързо и просто, но след почивката „Истанбул“ подобри много атаката си и не ни остави шанс.“

Така „Лукойл“ и турският тим са с по 1 победа и 1 загуба, а в следващия кръг българите приемат румънския „Клуж Напока“, който е лидер с 2 успеха.

„Балкан“ пък претърпя второ поражение в група „D” на същия турнир, след като отстъпи с 69:88 при гостуването на кипърския „Керавнос“ (Никозия). Още през първата част домакините натрупаха двуцифрен аванс, а с основен принос за победата им бе бившият играч на „Лукойл Академик“ Мохамед Абукар, който отбеляза 25 т. За „Балкан“ със 17 точки завърши  Игор Кесар.

Единственият български успех през деня бе победата на „Академик Бултекс 99“ с 90:86 като гост на македонския „Куманово 2009“ в Балканската лига. Над всички бе Мартин Дурчев, вкарал 28 т. Пловдивчани оглавиха класирането с пълен актив от 3 победи.