Дъжд в залата прекъсна за кратко първия мач на Гришо за сезона

Дъжд в залата прекъсна първия мач на първата ни ракета Григор Димитров срещу Стийв Джонсън на турнира Brisbane International.

Мачът е последен във вечерната сесия на централния корт „Пат Рафтър“ и започна в 12:30 часа наше време.

Димитров и Джонсън се срещнаха общо пет пъти в последните два сезона и три пъти само през 2016-а, като Григор спечели последните два двубоя и води с общо 3-2.

Джонсън направи обрат от 0-1 до 3-1 сета и отстрани Димитров на Уимбълдън, но след това българинът си върна с успехи в Синсинати и Пекин.

При 4:2 гейма в полза на Гришо играта беше спряна. Силният вятър в Бризбейн донесе вода в процепите между покрива и трибуните. Това накара Джонсън да поиска от съдията прекъсване на мача.

Двамата тенисисти се прибраха в съблекалнята, но играта беше подновена след няколко минути.

След това с втори пробив Димитров спечели първия сет с 6:2.

При победа той ще се изправи във втория кръг срещу французина Никола Маю, 39-и в световната ранглиста.