Жекова е 7-ма в последния старт

Александра Жекова завърши седма в последния старт преди зимните игри в Пьонгчанг. На сноубордкрос тя остана трета в малкия финал в германския курорт Фелдберг. Състезанието спечели фаворитката Микаела Мойоли (Италия), с която българката се сблъска на предишната олимпиада Сочи 2014. Тогава Александра завърши пета, а италианката не успя да финишира.

В генералното класиране Жекова е 9-та, а лидерка е Мойоли.

Сноубордистката пътува за най-престижния спортен форум в сряда заедно с най-добрия ни сноубордист Радослав Янков.

Същевременно първите ни състезатели отпътуваха за Пьонгчанг – биатлонистът Красимир Анев, състезателят на шейни Павел Ангелов и техните треньори.

15-02По традиция олимпийците ни бяха изпратени с трибагреник и плюшени лъвчета за късмет, връчени им от Илона Станева, директор „Маркетинг и реклама“ на Fibank и генерален спонсор на БОК.

Днес потегля поредната ни група за Република Корея от Терминал 2, в която е ски скачачът Владимир Зографски. Откриването на игрите е на 9 февруари, а България е представена с 21 състезатели.