Меркел и Борисов в отговор на “Труд”: България влиза много скоро в Шенген Премиерът събира европейските лидери и Реджеп Ердоган във Варна

Махат незаконни билбордове в София Столичният инспекторат откри 14 такива само по бул. „Черни връх“

Ципрас: Македонска нация никога не е имало Ще е абсурдно обаче в името на страната да няма Македония, смята гръцкият премиер

Григор искал да е бегач и да знае френски език

Aварирал ТИР край Драгоман запуши пътя за Калотина

166 снегорина чистят софийските улици

Жиру смълча „Олд Трафорд“, Венгер пак не победи Моуриньо

Гол на Оливие Жиру в предпоследната минута спаси „Арсенал“  при гостуването на „Манчестър Юнайтед“ – 1:1. В голямото дерби на кръга нямаше много положения, но в 68-ата минута Хуан Мата завърши перфектна испанска комбинация с Андер Ерера.

Голямата интрига дали Арсен Венгер ще победи за първи път Жозе Моуриньо завърши с шесто реми между двамата гиганти на треньорската професия. За първи път Специалния води „Манчестър Юнайтед“ срещу французина. В крайна сметка Моу има 8 победи и вече 6 ремита срещу отколешния си враг, с когото в началото и края на мача студено стисна ръка.

„Червените дяволи“ бяха по-добрият отбор в дербито и през първото полувреме претендираха за дузпа срещу Антонио Валенсия. Телевизионните повторения показаха, че Начо Монреал посяга към тялото на еквадореца, но сериозен контакт няма.

Въпреки че Златан Ибрахимович не игра заради наказание, капитанът Уейн Руни отново не бе поставен сред титулярите. Нападателят влезе през второто полувреме.

„Юнайтед“ не успя да спечели нито едно от големите дербита този сезон във Висшата лига. Тимът загуби у доба от „Манчестър Сити“ – 1:2, загуби с 0:4 от „Челси“ и направи 0:0 на терена на „Ливърпул“.