За втори път ЦСКА проспа второто полувреме в дербито тази година

За втори път през тази година ЦСКА проспа едно полувреме във вечното дерби. Когато „Левски“ спечели с 2:1 през пролетта, „червените“ поведоха в резултата и изглеждаха господари на събитията. Дойде второто полувреме, когато ЦСКА стана защитен и пасивен. „Левски“ вкара 2 гола и победи.

Треньорът Стамен Белчев изглежда бе взел поука. Последваха две категорични 3:0 в дербито, но и съперникът бе крайно разклатен. Сега ЦСКА започна големия мач като зрял отбор. Грешката с изпускането на Давид Яблонски бързо бе компенсирана с два гола и доминация до почивката. Странно след нея ЦСКА даде диригентската палка на „Левски“, прибра се назад. При 2:2 не остана впечатление, че отборът има сили за трети гол.

Смущаващи са и коментарите от ЦСКА. Националът и най-опитен „червен“ Станислав Манолев, сменен през второто полувреме, каза: „Питайте треньора защо дадохме инициативата. Такива бяха указанията и се опитахме да ги спазим. Питайте го защо ме е сменил, не съм контузен.“

Стамен Белчев отговори на този въпрос: „Указанията за второто полувреме бяха да излезем по-напред, да не приемаме играта пред наказателното поле.“

Седмица по-рано при 0:0 с „Пирин“ изказвания на треньора също се разминаваха с други от ЦСКА. Тогава главният мениджър Стойчо Стоилов каза, че отборът не трябва да зависи толкова много от Фернандо Каранга. А Белчев отговори по същото време, че това въобще не било така. След „Левски“ защитникът Александър Дюлгеров също рече: „Зависими сме от Каранга!“

В крайна сметка ЦСКА повече загуби 2 точки, отколкото спечели една. А третото поредно реми може да се окаже пагубно в мисията „Шампионска титла“ по случай 70-ия юбилей.