Зрелищен обрат прати Григор на четвъртфинал (обзор)

Григор Димитров направи зрелищен обрат и стигна четвъртфиналите на тенис турнира в Пекин. Българинът изоставаше със сет, а във втория френският му съперник Лука Пуй сервираше за победата. Неочакван срив в играта му обаче позволи на хасковлията да „възкръсне” и да вземе мача в свои ръце. След тричасов маратон Димитров се наложи с 6:7, 7:6, 6:4. Така Григор прекъсна силната серия на Пуй, който в последните 10 срещи има 9 победи, включително и титла, а това го изстреля до 16-о място в света.

Следващият противник на българина вероятно ще бъде Рафаел Надал (Испания), който игра късно снощи. С това първата ни ракета изравни най-доброто си класиране до момента. Преди 2 години той бе спрян на тази фаза на турнира от Новак Джокович (Сърбия).

С успеха си до момента Димитров си гарантира 77 375 долара от наградния фонд ($77,375) и 90 точки за ранглистата, в която е 20-и.