Исландия най-накрая се срина

TO GO WITH AFP STORY BY JEAN DECOTTE (FILES) A file picture taken on June 8, 2008 shows Croatian midfielder Luka Modric celebrating after scoring a penalty during their Euro 2008 Championships Group B football match Austria vs Croatia at Ernst-Happel stadium in Vienna, Austria. AFP PHOTO/ JOE KLAMAR

Чудото на световния футбол Исландия най-накрая си намери майстора. Пред празните трибуните на стадион "Максимир" в Загреб домакините от Хърватия спечелиха световната квалификация с 2:0. Неочакван бе героят - Марсело Брозович. Той вкара по един гол през двете полувремена - веднъж с левия и веднъж с десния крак.

Голяма глупост направи Иван Перишич, който в продължението удари съперник и получи червен картон. Хърватите продължават да играят без публика заради скандалното поведение на феновете си.

Цяло полувреме без гол издържа Косово при гостуването на Турция, но накрая загуби с 0:2. А в третия мач Украйна спечели с 1:0 срещу Финландия.