Референдум за добива на природен газ в община Генерал Тошево

Съдят австралиец заради оръжейни сделки със Северна Корея

Временно е ограничено движението по „Тракия“ заради аварирал камион

Най-малко петима души са загинали в Чили вследствие на силни дъждове

Тереза Мей: Брекзит позволява да се възползваме от възможностите, които предлага света извън ЕС

Посланието на Путин: Или аз, или хаос! „Бащицата“ знае как да отговори и в крайна сметка овладява положението

Исландия посегна и към мондиала

Ако някой си е мислил, че феноменалният рейд на Исландия на Евро 2016 е било чудо за един ден, вече може да си промени мнението. „Викингите“ от северния остров разгромиха Турция с 3:0 като гост и са с един крак на световното първенство. Нужна им е една едничка победа срещу дебютанта Косово на свой терен, като съперникът няма никакви шансове да бъде нещо повече от последен в групата.

Исландското футболно чудо просто не спира. Преди година и три месеца отборът игра на славен четвъртфинал на европейското срещу Франция и загуби достойно с 2:5. В квалификациите за световното падна само два пъти и спечели в други шест двубоя.

Исландия нямаше да е толкова спокойна, ако не бе друга северна помощ. Гол в последната минута на Финландия като гост на Хърватия доведе до 1:1. И така предстои люто дерби в последния кръг.

Хърватия и Украйна влизат в двубоя в Киев с равни точки. Ако завършат наравно, хърватите ще са втори заради по-добра голова разлика. Но това ще е битка само за място на баража, ако Косово не направи чудо в Рейкявик.