Испания и Италия правят голови спектакли

Spain's midfielder Andres Iniesta (R) celebrates with his teammates after scoring during the international friendly football match Spain vs Bolivia at the Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Sevilla on May 30, 2014. AFP PHOTO / JORGE GUERRERO

Испания и Италия направиха очаквани голови фестивали в световните квалификации, където са и преки конкуренти.

"Ла Фурия" си поигра с Македония за триумф с 4:0, но през първото полувреме гол не вкара. Помогна за откриването на резултата на Дарко Велковски, който заби в собствената врата. Чак в последния половин час Витоло, Начо Монреал и неостаряващият Аритц Адурис забиха още три попадения.

Италия спечели със същия резултат, но на чужд терен - 4:0 срещу Лихтенщайн. Победата на "скуадрата" дойде много по-лесно. Още през първото полувреме Андреа Белоти (2 пъти), Чиро Имобиле и Антонио Кандрева отбелязаха попаденията.

Под зоркото наблюдение на МОСАД Израел разгроми Албания с 3:0 като гост в третия мач от групата. Домакините обаче получиха два червени картони до 55-ата минута, което предреши изходът.