Испанско приключение за „Юнайтед“

Manchester United's Portuguese manager Jose Mourinho shouts instructions to his players from the touchline during the English Premier League football match between Manchester United and Everton at Old Trafford in Manchester, north west England, on April 4, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Следващата спирка на „Манчестър Юнайтед“ в Европа е Виго. „Червените дяволи“ ще срещнат „Селта“ на 1/2-финалите в Лига Европа, след като им бяха необходими 120 минути, за да се справят с „Андерлехт“. Младият нападател Маркъс Рашфорд разписа билета на английския колос за следващата фаза с гол в 107-ата минута на „Олд Трафорд“ след 1:1 в редовното време.

Лион“ и „Аякс“ пък ще определят другия финалист в турнира.

Лошите новини за Жозе Моуриньо са свързани с голмайстора на отбора Златан Ибрахимович. Шведът се контузи и бе заменен принудително.

"Златан е добре – успокои след мача бранителят Люк Шоу. - Той си ходеше нормално в съблекалнята. Доста по-зле изглежда ситуацията с Рохо, който е третият важен защитник, който ще липсва в последните етапи от първенството и турнира Лига Европа".

Аржентинецът също приключи преждевременно мача и няма да играе до края на сезона.

В общо 3 от 4 четвъртфинала в Лига Европа пък се играха продължения, а „Лион“ отстрани „Бешикташ“ след дузпи. „Шалке“ заличи двата гола пасив от първата среща с „Аякс“, но немският тим допусна голове на чужд терен в 111-ата и 120-ата минути. Единствено „Селта“ не игра 120 минути в четвъртък вечер, след като направи 1:1 с „Гент“ и с общ резултат 4:3 ще играе за пръв път в историята си на 1/2-финал.