И в бокса с отборна лига, по 1000 лв. за победителите

И в родния бокс направиха отборна лига за мъже по подобие на Международната федерация. В дебютната надпревара ще стартират 4 тима. На селекционера на националите Жоел Арате са поверени „Лъвовете“. Единият му помощник Палми Ранчев ще е начело на „Хановете“. А другият Александър Александров ще предвожда „Вълците“, където са събрани и повечето от най-добрите ни състезатели - Елиан Димиров, Айрин Исметов, Радослав Панталеев, Петър Белберов. Квартетът се допълва от „Багурите“ на Валентин Топтолев.

Стартът е в Пазарджик на 3 юни. Във всяка от 8-те категории ще се играят по два мача. Победителят от всеки двубой получава по 250 лв., а загубилият - 150 лв. Боксьорите ще участват от името на своите клубове, което ще им носи и точки за финансиране от Спортното министерство. А състезателите, станали първи в категориите си, ще вземат допълнителен бонус от по 1000 лева. Ще бъде определен и отборен шампион.

От 5 до 14 юни националите ще са на лагер в Украйна преди европейското в Харков (14-25 юни).