И Тайланд ни удари на волейбол при жените

Волейболисткити ни загубиха и от Тайланд в Лигата на нациите. Националките, водени от треньора Иван Петков, успяха да спечелят само първия гейм, а след това домакините се мобилизираха, за да спечелят мача с 3:1 (25:27, 25:20, 25:22, 25:22).

Най-резултатна за азиатките бе 178-сантиметровата Аджчарапорн Конгиот, която заби 30 точки. А за нашите момичета Мирослава Паскова и Мира Тодорова отбелязаха по 15 т.

България остава на последното, 16-то място във временното класиране, след седем поредни поражения, без нито една победа и само с една спечелена точка. Противничките им са 9-и (3 успеха и 4 загуби).

В сряда българките играят с Турция от 14,05 наше време. Вчера представителките на южната ни съседка сломиха коравия тим на Доминиканската република с 3:1. Така момичетата на италианския треньор Джовани Гуидети водят в общото класиране с 18 точки след 6 победи и една загуба. Най-резултатна за туркините бе Гьозде Йълмаз, която игра само до третия гейм и отбеляза 22 точки.

Миналата година отборът на Турция стигна до финалите, а сега са амбицирани да спечелят и трофея.

В четвъртък националките ще играят с Доминиканската република в последен мач на тайландска земя.