Кабаков щурмува историята на Германия

Автор: Труд
Кабаков щурмува историята на Германия

Георги Кабаков мощно щурмува историята на германския национален отбор. Пловдивският съдия вдигна червен картон на Емре Джан при победата с 3:0 над Естория в Талин още във фаталната 13-ата минута. Никога толкова рано германски национал не е бил гонен. Досега рекордът държеше Роберт Хут. Защитникът видя червения цвят през юни 2005 година 4:1 над Северна Ирландия в контрола – в 15-ата минута.

Кабаков много авторитетно и точно изгони Джан. Халфът на „Ювентус“ брутално спъна с шпагат откъсващ се естонец. От началото на сезона Кабаков се справи добре и с дуела от Шампионската лига между „Реал“ и „Брюж“, завършил 2:2 на „Сантяго Бернабеу“. Ако продължава в същия дух, нищо чудно Кабаков да хване погледите на шефовете в УЕФА и да стане един от съдиите на Евро 2020. За последно Иван Леков бе страничен съдия на Евро 2000.

Въпреки че остана с човек по-малко Германия нямаше проблеми със 102-ия в световната ранглиста Естония. Два гола на Илкай Гюндоган и попадение на Тимо Вернер сложиха точка на спора. Въпреки това Бундестимът отдавна не блести. А пътуващите до Талин немски фенове няколко пъти поискаха оставка на треньора Йоаким Льов. Световният шампион от 2014 година се задържа на поста след фиаското на Мондиал 2018, но вече въпросът е дали има сили и възможности да изгради нов голям отбор.

Вместо за победа в Германия много повече се говори за политически скандал с футболна украса. За него се погрижиха етническите турци в тима – Гюндоган и Джан. Преди мача двамата харесаха в социалните мрежи снимка на турските национали, които козируват след победния гол на Ченк Тосун срещу Албания за 1:0. Под нея беше написано: „За нашата нация и преди всичко за всеки, който рискува живота си за страната ни!“ Думите са послание за войниците, които влязоха на сирийска територия. УЕФА обяви, че ще разследва, а Германия осъди своите национали.

Преди Мондиал 2018 Гюндоган и Месут Йозил се снимаха в Лондон с президента Реджеп Ердоган. Фотосът от посолството разгневи Германия. След това Йозил бе посочен като виновник за слабото световно първенство. В последствие халфът напусна националния, ожени се и Ердоган му стана кум.

Харесах снимката на Тосун, защото го познавам много отдавна – оправда се Джан. - Не съм гледал какво е пишело. Аз съм абсолютен пацифист и мразя войната във всяка нейна форма.“

Веднага премахнах моето харесване, когато видях политическия отенък – продължи Гюндоган. - Зарадвах се, защото видях, че моя приятел и съотборник от юношеския национален отбор е вкарал гол. След миналогодишните истории никога не бих се забъркал в политика. С Ченк живяхме дълго заедно, а сега му е трудно в „Евертън“. Тази снимка беше харесана от хиляди футболисти по света. Заедно с Емре сме против терора и войната. Аз просто подкрепих приятел.“

Ченк Тосун е роден в Германия подобно на немските национали и игра за „Айнтрахт“ в продължение на четири години.

Льов подкрепи двамата футболисти и похвали най-вече Гюндоган, обявявайки го за №1 в мача срещу Холандия.

Най-четени