Премиерът Борисов: Няма гръцка компания, която да работи в България и да се е оплакала от нещо (ВИДЕО)

Великобритания бави новата Еврокомисия Брюксел в юридически пат

89,65 лв. тол такса от София до Бургас По-екологичните камиони ще плащат по-малко

ЕК започва наказателна процедура срещу Великобритания за отказа да изпрати еврокомисар

Какъв старт на Първа лига! „Етър“ пропиля аванс от 3:0 срещу „Септември“

Пролетният дял на Първа професионална лига започна ударно – равенство 3:3 между „Етър“ и „Септември“. Домакините от Велико Търново поведоха с 3:0 до почивката, но и това не се оказа достатъчно за крайния успех. Даниел Младенов вкара първия гол в шампионата за 2018 година, а неговите съотборници Иван Петков и Велко Батрович се разписаха до края на първата част.

След почивката обаче гостите поеха инициативата и на свой ред реализираха три гола, за да измъкнат сладка точка на стадион „Ивайло“. Мартин Тошев намали от дузпа, а Крис Гади вкара за 2:3. Крайният резултат бе оформен от Тошев след продължително разбъркване пред вратата на „виолетовите“.

Двубоят бе дебютен за новия мениджър на „Етър“, легендата Красимир Балъков. „Психологията изигра много голяма роля в случая – обясни героят от САЩ 94. – Хубаво първо полувреме изиграхме, но това, което направихме след това не трябва да се повтаря. Това е законът на футбола. Нямаше подценяване, но ни падна тонусът и ритъма. Съжалявам за хората, които дойдоха да ни подкрепят. Те са зажаднели за добър футбол. Дадохме им го през първата част, но след почивката те се изнервиха и си го изкараха на футболистите.“

В класирането „Етър“ е на 11-то място с 19 точки, а „Септември“ е на 9-та позиция с 24.