Копенхаген пак препъна Лудогорец

"Лудогорец" отново не успя да победи "Копенхаген" и отпадна от втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа.

Двата тима завършиха наравно 0:0 в реванша на датска земя. Така, след успеха с 2:1 в София, "Копенхаген" се класира за осминафиналната фаза на турнира.

На "Паркен" домакините бяха близо до ранен гол, какъвто отбелязаха и в първия мач на "Васил Левски". Още във 2' Федерико Сантандер беше изведен отлично и стреля, но Владислав Стоянов изби с крак.

Впоследствие "Лудогорец" пое инициативата и направи няколко опасни атаки през фланговете, където особено активни бяха Натанаел, Кафу и Вандерсон.

В 30' Кешерю овладя пред наказателното поле на датския тим и отправи силен удар. Топката обаче прелетя покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Робин Олсен.

Българският шампион продължи да доминира, но не успя да си проправи път през сгъстената защита на "Копенхаген". Възпитаниците на Столе Солбакен на няколко пъти извършваха груби нарушения, които главният съдия Мирослав Зелинка (Чехия) подминаваше.

Това внесе напрежение в редиците на "Лудогорец", а играта се накъса.

След почивката отборът на "Копенхаген" разчиташе предимно на контраатаки и се отбраняваше дисциплинирано.

В 57' Кешерю засече с глава центриране на Минев, но прати топката покрай вратата. Пет минути по-късно мерникът изневери и на Вандерсон, чийто удар от дистанция премина покрай дясната греда.

Наставникът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев предприе офанзивна смяна - Анисе отстъпи мястото си на Кишада.

Вместо голови положения пред датската врата обаче, се стигна до такива пред тази на българския шампион.

В 77' Андреас Корнелиус свали към Марселиньо Кукс, който стреля неточно от 7-8 метра.

До края на двубоя липсваха интересни моменти и "Копенхаген" спря европохода на "Лудогорец".