Цвета Караянчева: Красотата на българските народни носии винаги е стопляла душите ни

Климатологът Георги Рачев: Април идва с идеално време за коронавируса

Над 2000 души от ресторантьорството в Търново са на борсата Затворените обекти в общината са над 300

В Индонезия мият зърната за плътен и неповторим вкус Процесът “гилинг басах” е традиция при обработката на кафе

В Бургас демонтираха пейките от градинките

В София предстоят обработки срещу комари и кърлежи

Премиерът: Моят приятел, бившият френски министър Патрик Деведжиян, почина от COVID-19

Общинските съветници от БСП в Бургас предлагат мерки за защита на гражданите и бизнеса

Скочиха цените на лимоните и джинджифила във Велико Търново Поскъпването е заради повишеното им търсене за профилактика срещу коронавируса

Брюксел готви промени в дългосрочния бюджет на ЕС до 2027 г.

Няма кой да обере плодовете и зеленчуците във Великобритания На Острова търсят 90 000 селскостопански работници от Източна Европа

Роналдо и „Юве“ без заплати за 4 месеца

Коронавирусът уплаши България чрез футбола

Коронавирусът уплаши сериозно България и заплахата минава чрез футбола. В четвъртък „Лудогорец” трябва да гостува на „Интер” в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. А мачът на „нерадзурите” срещу „Сампдория” на „Сан Сиро” беше отложен заради вълната от заразени около Милано.

Премиерът Джузепе Конте лично нареди да не се играят четири двубоя от Серия А- Освен този на „Интер” от програмата отпаднаха „Аталанта” – „Сасуоло”, „Торино“ – „Парма“ и „Верона” – „Каляри”. В тази част на Италия бяха диагностицирани 79 души с опасния за живота вирус.

На този етап няма становище от УЕФА дали е възможно двубоят „Интер” – „Лудогорец” да бъде отложен, което ще нанесе сериозни щети в програмата на турнира. От друга страна с подобна голяма делегация би могло вирусът да бъде пренесен в друга държава. По програма „Лудогорец” трябва да отлети в сряда за Милано с чартърен полет.
Вчера пък „орлите“ направиха грешна стъпка в Първа лига като завършиха 1:1 като гост на „Етър“. Мачът на стадион „Ивайло“ премина под пълната диктовка на шампионите, чиято единствена слабост беше реализирането на положенията в отсъствието на тарана Клаудиу Кешерю. „Зелените“ удариха четири греди, а положението за тях стана още по-неприятно малко сед почивката, когато Иван Стоянов реализира единствения шанс за гол на „болярите“. Само две минути по-късно Марселиньо изравни след добавка, но до края така и не паднаха нови голове и „Лудогорец“ загуби 2 точки в гонитбата на титлата.