Цветан Цветанов: С „Обединени патриоти“ сме единодушни за оставката на Валери Жаблянов

Общинските съвети без лекари и юристи Декларации за несъвместимост ще се подават след следващите местни избори

Таня Андреева: Скандалите в здравеопазването между министрите и управителите на НЗОК са по-скоро традиция, отколкото изключение

Четворен ръст на морбили в Европа И България е в тревожната статистика на СЗО

Десетки убити и ранени граждани на Русия и ОНД при сражение в Сирия

Столичната община съветва гражданите какво да правят при терористичен акт При взрив в метрото лягайте на пода, инструктират от "Московска 33"

Краси Анев шести в Антхолц

Красимир Анев зае престижното шесто място в индивидуалното състезание на 20 км от Световната купа по биатлон в Антхолц-Антерселва (Италия). Българинът направи само една грешка в стрелбата и с отлично бягане остави зад гърба си куп звезди на световния биатлон. Той завърши на 1:15,6 минути след победителя Антон Шипулин (Русия), който също сбърка само един изстрел.
Това е най-доброто класиране на самоковеца този сезон. Той се завърна в Световна купа преди седмица, след като проведе високопланинска подготовка на Белмекен. Постижението му е второто най-добро за българския тим тази зима след петото място на Владимир Илиев в спринта в Нове место (Словения) през декември.
Вчера Илиев остана едва 53-и с две пропуснати мишени и пасив от 5:41,2 минути. Със същите показатели в стрелбата и 5,5 секунди повече време на трасето Михаил Клечеров финишира 55-и.
Лидерът в генералното класиране Мартен Фуркад (Франция) остана втори заради един неточен изстрел повече от Шипулин (+41,0 секунди), а третото място зае Сергей Семьонов (Украйна), който измести от подиума легендата Оле Ейнар Бьорндален. Норвежецът пък призна, че е подписал петицията на колегите си за борба с допинга.
„Много сме и настояваме за по-сериозни мерки срещу тези, които се борят нечестно!“, заяви Крал Оле. Руските му колеги пък настояха Международният съюз на биатлонистите (ИБУ) да публикува всички лекарски разрешения за употреба на забранени вещества от състезатели.