Кръв оплиска Атина в Лига Европа

Привърженик на „Бърнли“ бе намушкан с нож пред стадион „Караискакис“ преди загубата на англичаните с 1:3 от „Олимпиакос“ в Атина. Опасност за живота му няма, съобщиха от полицията. Гръцките хулигани показаха докрай рогата си. Набиха няколко англичани и след това ги ограбиха.

Британците също не бяха „кротки агънца“. 23-а гости от Острова са арестувани в нетрезво състояние, отказали да се качат в определените за стадиона автобуса.

Треньорът на „Бърнли“ Шон Дич обвини домакините, че са атакували в тунела съдията Славко Винчич. Реферът отсъди спорна дузпа за „Олимпиакос“.

„През второто полувреме всичко изведнъж се промени – каза Дич. - Те чакаха съдията в тунела. Нашите фенове, които пътуваха толкова дълго, заслужаваха да бъдат уважавани от арбитрите. Аз казвам само факти.“

Ръководството на „Бърнли“ също благодари на своите 900 фенове, които пътуваха до Атина. Клубът обеща пълна подкрепа на гръцката полиция, за да разкрие и накаже провинилите се британци. „Бърнли“ твърди, че проблеми са създавали само петима души.

Английската легенда Стивън Джерард започна ударно в треньорската професия и е на път да отстрани трети съперник в Лига Европа. „Рейнджърс“ спечели с 1:0 у дома срещу руския УФА на прага на групите.

„Лайпциг“ в Луганск - 30 удара и 0 гола

„Лайпциг“ изигра един от най-абсурдните мачове в историята си. Германският клуб пътува 2300 км до Луганск, отправи 30 удара към вратата на украинския „Зоря“, но гол не падна – 0:0. Три пъти сам срещу вратаря изпусна националът Тимо Вернер. А повече от едно полувреме „Лайпциг“ игра с човек повече.

„Копенхаген“, отстранил ЦСКА в миналия кръг, завърши 0:0 като гост на „Аталанта“.