Пациент, изпаднал в мозъчна смърт, спаси трима болни с органите си Това е втора донорска ситуация тази година в областната болница във Велико Търново

МВнР към българите в Страсбург: Избягвайте посещението на публични места!

Бивш служител в „Полимери”: Вместо да даде заплати, Банев си купи кола

Гл. комисар Николай Николов: Бюджетът на пожарната не е пострадал

Сергей Станишев за резолюцията на ЕП: България има нов инструмент за натиск за Шенген

Защо не трябва да се пита „Колежке, може ли за минутка-две“?

Инж. Светослав Глосов, АПИ: Мантинелата край Своге издържа на скорост 140 км/ч

Фалшива бомбена заплаха евакуира централата на Фейсбук

„Лацио“ показа на „Юве“, че не е непобедим

„Лацио“ спечели четвърта суперкупа на Италия в своята история. И показа – „Ювентус“ не е непобедим хегемон на Бонуша.

Отборът на Симоне Индзаги победи шампиона със зрелищно 3:2. „Лацио“ водеше с 2:0 до 85-ата минута след голове Чиро Имобиле. Пауло Дибала обаче върна своя тим в мача с две късни попадения. В 93-ата минута обаче Алесандро Мурджа донесе осигури трофея на „Лацио“.

„Такива мачове не свършват до последната минута – каза Индзаги. – От моята гледна точка обаче се случи това, което трябваше. Ние бяхме по-добрият тим. Искахме да си отмъстим за загубата от „Ювентус“ с 0:2 през май за Купата на Италия. Радвам се, че го направихме.“

Масимилиано Алгери, треньорът нъ „Юве“, бе бесен след загубата.

„Играхме глупаво и грозно – призна треньорът на италианския шампион. – „Лацио“ заслужено триумфира. Сезонът ще е труден. Трябва да разберем това още сега. Преди две години ги бихме за суперкупата в Пекин, но започнахме лошо сезона. Дано сега е обратното.“

За „Ювентус“ това беше шести пореден финал за суперкупата. В три от случаите тимът ликуваше с трофея, като „Старата госпожа“ е и рекордьор по спечелени отличия – общо 7.

Пауло Дибала, голямата звезда на „Ювентус“, се закле във вярност на клуба. Нападателят е свързван с трансфер в „Барселона“ заради близките си отношения с Лионел Меси. Аржентинецът обаче заяви, че няма намерение да ходи никъде.

„Искам да остана тук завинаги – каза Дибала. – Много съм щастлив. Другите отбори не са като „Ювентус“. Говорих с ръководството и с феновете. Казах им какво мисля и ако зависи от мен, тук ще съм до края.“