„Левски“ без преднина на върха

Левски“ направи 1:1 като гост на „Ботев“ в Пловдив и по този начин остана без преднина в класирането. „Сините“ и „Лудогорец“ делят върха с равен брой точки. Шампионите обаче са с мач по-малко. Всичко това заради гол в 13-ата секунда. Попадението от съблекалнята в Коматево вкара Жоао Пауло, който бе изведен зад защитата в синьо с четири паса след изпълнението на център и с едно докосване прехвърли излезлия Боян Йоргачевич за 1:0. След гола „Левски“ натисна и създаде ситуации пред пловдивската врата. След четвърт час Бабатунде Адениджи удари греда. Последваха положения за Антонио Аниете, Божидар Краев и Роман Прохазка, но гол не падна. При спорна ситуации Франсис Нар удари Крум Стоянов в лицето, но реферът Драгомир Драганов не бръкна в джоба за картони. Преди почивката натискът на „Левски“ все пак даде резултат. След центриране в наказателното поле Краев стреля, но Георги Георгиев изби към връхлитащия Прохазка. Словакът с глава успя да промуши топката между няколко тела за 1:1.

Второто полувреме не започна динамично като първото. В 62-рата минута „Ботев“ можеше да удвои. Сашо Александров се размина с топката в центъра на терена, което доведе до контра за домакините. Йоргачевич обаче спаси сам срещу Тодор Неделев. След атаката хвърлена димка пред централната трибуна прекъсна мача за няколко минути. В 78-ата минута Жоао Пауло би край вратата на „сините“. Пет минути преди края Георгиев спаси удар на резервата Хеан Деса.