Част от инфраструктурата на „Галилео“ ще бъде предислоцирана от Великобритания в Испания заради Брекзит

МОН: В 161 училища в страната не се учи днес заради повреди в отоплителните инсталации и висока заболеваемост

Прокуратурата даде на съд кмета на Павел баня Обвинението е за престъпление по служба

Четвърти взлом на магазин в Разградско, пак откраднаха цигари

Томислав Дончев трябва да представи в парламента план за въвеждането на електронните услуги в администрацията до 31 март

Папата спря кортежа, за да помогне на полицайка (ВИДЕО)

Тяло на мъж открито край Чепинско шосе, към Нови Искър

Инспекторатът към ВСС провери 4195 имуществени декларации на магистрати за 2016 г.

„Левски“ без преднина на върха

Левски“ направи 1:1 като гост на „Ботев“ в Пловдив и по този начин остана без преднина в класирането. „Сините“ и „Лудогорец“ делят върха с равен брой точки. Шампионите обаче са с мач по-малко. Всичко това заради гол в 13-ата секунда. Попадението от съблекалнята в Коматево вкара Жоао Пауло, който бе изведен зад защитата в синьо с четири паса след изпълнението на център и с едно докосване прехвърли излезлия Боян Йоргачевич за 1:0. След гола „Левски“ натисна и създаде ситуации пред пловдивската врата. След четвърт час Бабатунде Адениджи удари греда. Последваха положения за Антонио Аниете, Божидар Краев и Роман Прохазка, но гол не падна. При спорна ситуации Франсис Нар удари Крум Стоянов в лицето, но реферът Драгомир Драганов не бръкна в джоба за картони. Преди почивката натискът на „Левски“ все пак даде резултат. След центриране в наказателното поле Краев стреля, но Георги Георгиев изби към връхлитащия Прохазка. Словакът с глава успя да промуши топката между няколко тела за 1:1.

Второто полувреме не започна динамично като първото. В 62-рата минута „Ботев“ можеше да удвои. Сашо Александров се размина с топката в центъра на терена, което доведе до контра за домакините. Йоргачевич обаче спаси сам срещу Тодор Неделев. След атаката хвърлена димка пред централната трибуна прекъсна мача за няколко минути. В 78-ата минута Жоао Пауло би край вратата на „сините“. Пет минути преди края Георгиев спаси удар на резервата Хеан Деса.