Арестуваха французин, превозвал тялото на жена си в куфар заедно с двете си деца

Пожарът край Реброво е локализиран Няма опасност за населението в околните села, съобщиха от МВР

Недостиг на гориво, храни и лекарства Прогнозата се съдържа в таен доклад на британското правителство

Жена скочи от 14-ия етаж на блок в Бургас

Топ 10 на най-проспериращите пилоти във „Формула 1“

Остава затворен за движение участакът на магистрала „Струма“ между Дупница и Бобошево

„Левски“ взе мач, в който по традиция се дънеше

Измъчена победа с 2:0 записа „Левски“ над „Царско село“ в последен мач от четвъртия кръг на Първа лига. „Сините“ стигнаха до трите точки с голове в добавеното време, когато вече не се виждаше как нулите на светлинното табло ще се променят. Точни бяха Найджъл Робърта и Станислав Иванов. Но за разлика от много други случаи през последните години, сега столичният гранд измъкна победата донякъде с характер, донякъде и с късмет. Факт е обаче, че в предходните кампании „сините“ се дъниха звучно срещу съперници от същия ранг, а това неимоверно водеше до напрежение в съблекалнята. Така беше във всяка една от последните пет кампании.

Най-пресен е случаят със „Септември“. През декември миналата година „сините“, водени от Славиша Стоянович, стигнаха само до 2:2 с изпадналия впоследствие тим. Символичният домакин изравни с гол със задна ножица на Мирослав Будинов в края. Месец по-рано столичният гранд се провали и срещу „Ботев“ (Враца) насред „Герена“, губейки с 1:3. Сезон по-рано с треньор Делио Роси „Левски“ разочарова феновете си с нулево равенство с „Витоша“ (Бистрица). А преди това сухи ремита бяха записани още при Любко Петрович („Монтана“) и Стойчо Стоев – „Пирин“ и „Монтана“.

„За мен това е най-сладката победа, откакто съм тук – призна сега Петър Хубчев. – Беше постигната с голямо желание. Видяхме, че играта не върви, ако бяхме вкарали по-рано гол, може би щеше да е различно. Важното е, че до края търсихме тези 3 точки и в крайна сметка успяхме. Тази победа обаче няма да ни заблуди. Истината е, че умората също играе вече роля.“
А Хубчев уточни, че в следващия мач „сините“ ще играят по друг начин: „Срещу „Берое“ и „Локомотив“ (Пд) ще бъде различно, защото това са отбори, които играят футбол и ще бъдем с нова тактическата постройка.“
Срещу „Царско село“ дебют за „Левски“ като титуляр направи Франко Мазурек. Халфът зае мястото на Давиде Мариани зад нападателя, но през втората част бе заменен от Здравко Димитров. Първи минути с екипа на „сините“ записа и Асен Чандъров, играещ под наем от „Септември“.
„Царско село“ е доста агресивен отбор – коментира халфа след дебюта. – Трябва да сме колектив и всеки мач да излизаме за победа. Юноша съм на „Левски“ и винаги съм искал да направя дебют за мъжкия отбор.“