"Левски" зарадва 10 000 зрители на "Герена" с победа над "Берое"

"Левски" продължи победната серия при треньора Славиша Стоянович с 1:0 над "Берое". Единственото попадение на стадион "Георги Аспарухов" реализира халфът Антони Белмонт, зарадвал близо 10 000 души, дошли да наблюдават дербито на 6-ия кръг.

Успехът утвърди "сините" на първото място, но вече с 3 точки пред ЦСКА, след като по-рано през деня "червените" стигнаха само до 0:0 при визитата на "Ботев" в Пловдив.

За разлика от предходните четири двубоя, сега Стоянович заложи в предни позиции на Серджиу Буш, а голмайсторът на тима Станислав Костов седна на резервната скамейка. Там бе и бранителят Давид Яблонски, лекувал контузия през последните 3 седмици.

Новото попълнение Богад Вашчук пък отпадна от разширения състав и изгледа двубоя от трибуните, където бе и последният нов на „Герена“ - бранителят Луи Нганиони.

Срещата бе уважена от селекционера на националния отбор Петър Хубчев. На тереана пък бяха четирима от неговите избраници за двубоите със Словения и Норвегия от лигата на Нациите – Иван Горанов от домакините и Мартин Райнов, Борислав Цонев и Александър Цветков от гостите.

Срещата започна с домакински натинск, но въпреки началните интензивни минути, чисти положения пред някоя от двете врати липсваха. Тази тенденция се запази през първите 45 минути.

Удари на Жерсон Кабрал и Давиде Мариани не затрудниха Душан Перниш, а отговорът на „зелените“ бе греда на Ерол Алкан след центриране от корнер.

Най-чистото положение обаче дойде в 41-ата минута. Тогава неразбирателство между Иван Горанов и Мартин Полачек даде шанс на Бригадо да стреля, но изпълнението на португалеца бе разочароващо и излезе в аут.

След почивката „Левски“ вдигна оборотите, а основна причина за това бе и голът, с който „сините“ откриха втората част. Отлична многоходова атака, преминала през Кабрал, Буш и Цветкович, достигна до Белмонт, чийто удар без подготовка влетя в мрежата на Душан Перниш.

В 55-ата минута, четири след попадението, Обертан намери Мариани в наказателното поле, но ударът на швейцарецът мина встрани.

В търсене на промяната, наставникът на „Берое“ Александър Томаш пусна резервите Меска и Алфредо за сметка на Вандерсон и Цветков.

Първата промяна в състава на столичния гранд пък бе Паулиньо за Кабрал.

В 78-ата минута „зелено-белите“ бяха много близо до изравняване, но мощен шут на Бригадо бе париран от Полачек.

Малко след това на терена се появи и Костов за сметка на Буш.

Така в крайна сметка "Левски" измъкна ценно 1:0 срещу традиционно неудобния съперник "Берое". Следващият мач на "сините" е срещу "Локомотив" в Пловдив.