Зловещият Какамо – между легендите и историята Каменното орлово гнездо сякаш е обитавано от призраци

Родителите на починалото 3-годишно дете: Лекарите виждаха, че умира

Над 100 души са арестувани по време на протест на „жълтите жилетки“ в Париж (СНИМКИ и ВИДЕО)

Кола се удари в полицейски джип в Ямбол

Вицепремиерът Каракачанов: Предложението ни е първият ден от болничните да не се плаща, парламентът ще решава

Соня Йончева – свръхестествен глас в човешко тяло

„Левски“ измъкна трудна, но важна победа на „Герена“

„Левски“ измъкна трудна, но много важна победа с 2:1 над „Арда“ в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Попаденията за „сините“ паднаха в заключителните 20 минути на мача. Резултатът откри Хали Тиам със силен изстрел от границата на наказателното поле, а резервата Станислав Иванов довърши съперника в 80-ата. В заключителните секунди на мача бившият играч на „сините“ Пламен Крумов вкара почетното попадение за новака след прецизно изпълнен фаул.

Хубчев направи една промяна в стартовия състав спямо визатата в Разград на „Лудогорец“ преди паузата. На резервната скамейка седна Станислав Иванов, а неговото място в титулярния състав зае Франко Мазурек. Под рамката на „сините“ отново застана Милан Миятович, а защитата бе изградена от капитана Живко Миланов, Иван Горанов и централните бранители Холмар Ейолфсон и Нуно Рейш. Във тори пореден двубой пък Янис Каргас остана извън стартовите единадесет. В средата си партнираха Хали Тиам и Мартин Райнов, а с по-офанзивни функции бе натоварен Филипе Нашименто. По крилата столичният гранд разчиташе на Паулиньо и Мазурек, а атаката бе поверена за пореден път на Найджъл Робърта.
Стамен Белчев, наставникът на гостите, не може да разчита на контузените Спас Делев, Илиас Хасани и Михаил Александров. Новакът в Първа лига разчиташе в атака на самотния Радослав Василев, а бившият треньор на ЦСКА бе избрал състав, насител с повече футболисти в средата на терена.

През първата част феновете на двата отбора нямаха възможността да наблюдават атрактивен футбол, изпълнен с интересни ситуации пред една от двете врати. „Сини“ и „жълти“ се вкопчиха в битка в центъра на терена, разчитайки противника да сгреши и залагайки основно на пробиви по крилата.
В 3-ата минута Нашименто стреля от фаул, но топката мина над вратата на Иван Караджов. Последваха спокойни минути, за да се стигне до средата на първата част. Тогава продължителна атака на домакините преминала през Мазурек и Нашименто завърши с удар на Тиам, който бе париран от вратаря на гостите. В края на полувремето Робърта бе изведен в дълбочина, но националът на Кюрасао бе затворен умело от Пламен Крумов.

С началото на второто полувреме се забеляза и импулс в играта на „Левски“. В 50-ата минута Мартин Райнов впечатли с пробив отляво, последвал с центриране в наказателното поле, където Робърта бе изпреваран от бранител на „Арда“. А отговорът на гостите бе три минути по-късно, когато Коконов получи пространство пред себе си и не се поколеба да стреля от дистанция, но Миятович внимаваше и изби в ъглов удар. В търсене на промяната Хубчев предприе ранна смяна секунди по-късно – Мазурек излезе за сметка на Станислав Иванов.

Последва още една атака към вратата на черногорския национал, но слабият удар на Жоао Аморим бе само за статистиката.
В 58-ата минута „сините“ получиха възможността да изпълнят фаул на границата на наказателното поле. Изпълнението на Живко Миланов срещна стената, а при последвалата добавка на Рейш от близо 35 метра едва не доведе до фрапантен гол, след като топката тупна пред Караджов. След час игра и Белчев прибегна до първа смяна, заменяйки Радослав Василев със Илиша Сам.

В 67-ата минута Паулиньо падна в наказателното поле след самостоятелен пробив, но главният рефер Георги Николов даде знак играта да продължи. При последвалата контраатака Сам стреля по диагонал, а мощният му изстрел срещна дясната греда зад Миятович. И този път нулите на таблото оцеляха. И точно когато светна сигналната лампа на Петър Хубчев, Хали Тиам вкара красив гол. Халфът на „Левски“ разстреля Караджов в 70-ата минута с удар от средна дистанция.
Веднага след гола Дени Алар влезе за сметка на Нашименто. На свой ред пък Белчев хвърли Румян Ховсепян в опит да обърне развоя на срещата. Попадението отвори мача, след като „Арда“ вече трябваше да търси нещо повече от минимално поражение.
В 75-ата минута Станислав Иванов бе изведен зад отбраната на гостите, младежкият национал не избърза, а си нагласи топката, но ударът му мина над целта.
Пет минути по-късно юношата на „сините“ се реваншира за пропуска си и донесе нужното спокойствие за своя тим с втори гол. Центриране на Алар в наказателно поле, където Пламен Крумов изби с глава, но право на крака на Иванов, който стреля без да се бави и Караджов нямаше как да реагира адекватно – 2:0. В заключителните секунди на срещата Пламен Крумов вкара от фаул, фиксирайки крайното 2:1 за „сините“.

Така „Левски“ взе важни три точки и съкрати преднината на „Лудогорец“ до 4 точки, след като по-рано същият ден „орлите“ надвиха трудно „Ботев“ в Пловдив с 1:0. За „Арда“ това бе второ поредно поражение след 0:2 от „Дунав“ преди паузата в първенството. За момента тимът на Стамен Белчев все пак запазва мястото си в топ 6, но „Берое“ и „Славия“ тепърва ще играят своите срещи.