"Левски" най-накрая сух през 2017 година

„Левски“ записа първа „суха“ мрежа през пролетта при успеха с 2:0 над „Ботев“ (Пд) в последен мач от 25-ия кръг. Едва в шестия си двубой през 2017 година „сините“ успяха да не допуснат гол. Това бе и първа среща на наставника Николай Митов на „Георги Аспарухов“ за първенство след злополучното 1:1 със „Славия“ в края на сезон 2012/13, коствало титлата на отбора.

Роман Прохазка затвърди впечатлението, че „канарчетата“ са любимият му противник. Словакът реализира 5-ия си гол във вратата на „жълто-черните“, откакто пристигна в България през 2012 година.

Полузащитникът заби красиво попадение с удар от въздуха извън наказателното поле. След почивката Бабатунде Адендижди прекъсна серията си от 290 минути без гол. Нигериецът засече в 62-ата минута добър пас на Антон Огнянов за крайното 2:0.

Успехът отдалечи 26-кратните шампиони на 5 точки от третия ЦСКА.