„Левски“ не повтори грешка на ЦСКА и „Лудогорец“

„Левски“ постигна втора поредна убедителна победа в Първа професионална лига. След 4:0 през седмицата срещу „Дунав“ в Русе, сега тимът на италианския наставник Делио Роси надви с 3:0 „Пирин“ (Благоевград). „Сините“ не са допускали гол в пет поредни срещи и повече от 480 минути. За последно това се случи в Разград срещу лидера „Лудогорец“ (0:2). А с успеха над „орлетата“, 26-кратните шампиони избегнаха грешката, която направиха конкурентите за титлата по-рано през сезона. И „Лудогорец“ (1:1), и ЦСКА (0:0) загубиха точки именно срещу „Пирин“.

Двубоят на „Георги Аспарухов“ отново предизвика полемики относно съдийството. В 21-ата минута главният рефер Валентин Железов отсъди дузпа за домакините за задържане на Холмар Ейолфсон в наказателното поле.

„Искам да поздравя главния съдия – заяви иронично след мача Милен Радуканов, треньорът на гостите. - Пожелавам му да е жив и здрав и да продължава да се развива. И резервите на „Левски“ ги хвана срам от дузпата. Петият съдия ни каза, че не знае за какво е отсъдено нарушението. Срамно е това нещо. Този гол предреши целия мач.“

На свой ред Делио Роси обяви, че и без дузпата неговият тим е щял да спечели срещата.

„И да не бе отсъдено нарушението, пак щяхме да победим – анализира италианецът. - Доволен съм, изиграхме добър мач. Критики винаги има във футбола, те са част от играта.“