Турция удължи извънредното положение в страната с още 3 месеца

С лихвоточки да се плащат данъци Жилищно-спестовните влогове ще може да се наследяват

Двоен самоубийствен атентат в Нигерия взе най-малко 12 жертви

Президентът награди разузнавачи посмъртно Депутатът Таско Ерменков с отличие от министъра на отбраната

Пълна каша с Истанбулската конвенция Няма нужда от нов превод, документът се ратифицира на езика, на който е договорен

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в четвъртък, 18 януари 2018

Искрен Веселинов: Ние от ВМРО сме категорични, че няма да подкрепим Истанбулската Конвенция, независимо колко превода и бъдат направени

Болниците искат парите си от НЗОК по съдебен път Въпреки решението на съда, здравната каса отказва да плати надлимитната дейност

Училища и градини с по-ниски сметки за парно Потребили сме по-малко топлоенергия през декември

Без субсидии за хора с увреждания, ако имат фирма Отпускат до 20 хиляди лева на кандидат за започване на собствен бизнес

Населението на Велико Търново се увеличава За кратко време жителите на старата столица са се увеличили с 1000 души

Прокуратурата образува досъдебно производство по случая с дъщерите в Свищов Анкета е показала, че са лица в риск, а нямат личен лекар

Слаба охрана улеснила атентата на летището в Сарафово Никой не е забелязал терориста, поставил бомбата в автобуса с израелски туристи

„Левски“ не повтори грешка на ЦСКА и „Лудогорец“

„Левски“ постигна втора поредна убедителна победа в Първа професионална лига. След 4:0 през седмицата срещу „Дунав“ в Русе, сега тимът на италианския наставник Делио Роси надви с 3:0 „Пирин“ (Благоевград). „Сините“ не са допускали гол в пет поредни срещи и повече от 480 минути. За последно това се случи в Разград срещу лидера „Лудогорец“ (0:2). А с успеха над „орлетата“, 26-кратните шампиони избегнаха грешката, която направиха конкурентите за титлата по-рано през сезона. И „Лудогорец“ (1:1), и ЦСКА (0:0) загубиха точки именно срещу „Пирин“.
Двубоят на „Георги Аспарухов“ отново предизвика полемики относно съдийството. В 21-ата минута главният рефер Валентин Железов отсъди дузпа за домакините за задържане на Холмар Ейолфсон в наказателното поле.
„Искам да поздравя главния съдия – заяви иронично след мача Милен Радуканов, треньорът на гостите. – Пожелавам му да е жив и здрав и да продължава да се развива. И резервите на „Левски“ ги хвана срам от дузпата. Петият съдия ни каза, че не знае за какво е отсъдено нарушението. Срамно е това нещо. Този гол предреши целия мач.“
На свой ред Делио Роси обяви, че и без дузпата неговият тим е щял да спечели срещата.
„И да не бе отсъдено нарушението, пак щяхме да победим – анализира италианецът. – Доволен съм, изиграхме добър мач. Критики винаги има във футбола, те са част от играта.“