„Левски“ не се даде на „Лудогорец“

„Левски“ не се даде на „Лудогорец“ в Разград. Двата тима направиха зрелищно 2:2. Така „сините“ дръпнаха с три точки пред „Берое“ в борбата за третото място, даващо право на бараж за Лига Европа.

Клаудиу Кешеру откри, а Роман Прохазка намали четвърт час преди края. В последните пет минути Аймен Белаид си отбеляза автогол, но „Левски“ изравни чрез Йерсон Кабрал.

Кешеру откри от спорна дузпа. В средата на второто полувреме реферът Георги Кабаков не отсъди такава за „Левски“. Не беше зачетен и редовен гол на „орлите“.

Двата клуба демонстрираха европейско поведение. "Сините" направиха шпалир на "Лудогорец", който след мача вдигна седмата си поредна шампионска титла. На трибуните Спас Русев, собственикът на "Левски", изгледа двубоя в компанията на босовете на домакините Кирил и Георги Домусчиев.