"Левски" се предаде в Благоевград

Още в първия кръг от пролетния дял на полусезона „Левски“ се предаде в борбата за титлата. „Сините“ загубиха с 0:1 от „Пирин“ и изостават с 6 точки от лидера „Лудогорец“. Шампионът на България, който е с мач по-малко, може да увеличи преднината си. Утре тимът от Разград гостува на „Славия“.

А в Благоевград трибуните на стадион „Христо Ботев“ бяха пълни. По-голямата част от феновете празнуваха, когато Аймен Суда прониза „синята“ врата. Голът падна в 63-ата минута, а преди това „Пирин“ имаше още две възможности. Това обаче не може да кажем за гостите от София. Играчите на Елин Топузаков завършиха мача без точен удар. Олицетворение на слабия „Левски“ беше пропуск на Бабатунде Адениджи. В 59-ата минута той не успя да уцели вратата на „Пирин“ от 6 метра.

Снимка: Sportal.bg