Бойко Борисов е благодарил на Манфред Вебер за призива му да се свали мониторинга върху България

Борисов: С Ангела Меркел вярваме, че ЕНП трябва да запази лидерските си позиции в ЕС

5 години плащаме за отнето предимство Цената на „Гражданска” ще нарасне с 240% за няколко бири

Под земята печатат нови паспорти До края на годината се разбира кой ще прави картите с чип

Признаване на разходи за служебен автомобил

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в четвъртък, 21 ноември 2019

Борисов: С Кириакос Мицотакис сме единодушни, че ЕС трябва да се разширява

Борисов към Естер де Ланге: Благодаря ти, че се увери на място колко добре пазим границата на ЕС

„Левски“ страда 90 минути за успех над „Царско село“ и оглави Първа лига

„Левски“ изстрада победа с 2:0 над новака „Царско село“ в последен двубой от 4-ия кръг на Първа лига. Резервата Найджъл Робърта вкара скъпоценен гол в 90-ата минута след разбъркване в отбраната на домакините, а минута по-късно Станислав Иванов оформи крайния резултат. Успехът изкачи „сините“ на върха в класирането на Първа лига, а столичният гранд изпревари по голова разлика „Лудогорец“. И двата тима имат по 10 точки.

Дебют за гостите записа Асен Чандъров, появил се в последните секунди на срещата. Мачът пък пропуснаха Хали Тиам и Станислав Костов, лекуващи контузия. За пръв път в стартовия състав на „Левски“ попадна Франко Мазурек, заел позицията зад нападателя. На върха пък започна Дени Алар, а по крилата Петър Хубчев отново заложи на Паулиньо и Станислав Иванов. В отсъствието на Тиам в средата на терена до Мартин Райнов застана Илия Юруков, а отбраната бе изградена от Живко Миланов, Иван Горанов, Янис Каргас и Нуно Рейш. Вратарският пост бе поверен на Милан Миятович.

Двубоят започна спокойно, а в първите минути интересни положения липсваха. Едва в 21-ата минута грешка в отбраната на „Царско село“ изведе Алар в отлична позиция, но нападателят бе затворен от бранител на домакините и последвалит му удар мина над вратата. Минута по-късно Георги Минчев от „царете“ стреля от фаул, но право в ръцете на Милан Миятович.
В 31-ата минута Станислав Иванов излезе на 100% положение, финтира и бранител на домакините, но ударът му по чудо не влетя врежата, а мина покрай целта.

Едва в началото на второто полувреме „сините“ отправиха първия си точен изстрел. В 49-ата минута Паулиньо нахлу в наказателното поле на „червените“, след което стреля технично, но Иван Чворович успя да парира в ъглов удар. В 53-ата минута след центирарне от фаул Антонио Георгиев бе оставен непокрит в назакелното поле, но халфът на „Царско село“ отправи твърде неточен изстрел. Три по-късно представилият се бледо Дени Алар бе заменен от Найджъл Робърта. В 77-ата минута за пореден път Станислав Иванов пропусна да вкара за „Левски“. В 80-ата минута Родни Антуи, един от най-дейните на терена, също бе близо до откриване на резултата. Холандецът премина покрай отбраната на „сините“, но отправи твърде слаб удар, попаднал право в ръцете на Миятович. Върхът на безсилието на гостите бе удар от средна дистанция на Мартин Райнов, минал твърде далеч от вратата.

И точно когато мачът вървеше към 0:0, гол все пак падна. След центриране в наказателното поле на „Царско село“, топката попадна в краката на Робърта, чийто изстрел мина покрай ръцете на Чворович, за да премине голлинията. Минута по-късно Станислав Иванов успя да се разпише. Юношата на столичния гранд бе изведен зад отбраната и успя да прехвърли излезлия страж за крайното 2:0.