„Ливърпул“ се разпадна в Борнемут

Юрген Клоп, бившият треньор на "Дортмунд", сега изживя велика радост начело на "Ливърпул"

Устремилият се към върха във Висшата лига тим на „Ливърпул“ се разпадна срещу „Борнемут“ и загуби с 3:4, въпреки че водеше с 3:1 четвърт час преди края на мача. Отборът на Юрген Клоп се виждаше краен победител след перфектно първо полувреме и преднина от два гола, направена от Садио Мане и Дивок Ориги. Калъм Уилсън намали от дузпа, но в 64-тата минута Емре Джан отново даде преднина на „Ливърпул“. Четвърт час преди края на мача „Борнемут“ започна обратът чрез Райън Фрейзър. В 80-ата минута Стийв Куук изравни, а в продължението на двубоя Нейтън Аке прониза гостите за драматичния успех с 4:3. След загубата „Ливърпул“ е трети в класирането на 4 точки от лидера „Челси“. „Борнемут“ е десети.