24 домашни стопанства не са изпълнили предписанията срещу африканската чума по свинете

Фандъкова проверява ремонта на Северен парк

В кожата на „Комисар Рекс” са влизали пет немски овчарки

Италия опитва да избегне избори Левицата постави пет условия за коалиция с „Пет звезди”

„Локомотив“ (Пд) мина през Ада, но е в третия предварителен кръг на Лига Европа

Ален Ожболт отново е големият герой за „Локомотив“ (Пловдив). След като негов гол донесе мечтана Купа на България през месец май на финала срещу „Ботев“ (Пловдив) (1:0), сега словенецът вкара скъпоценно попадение срещу „Спартак“ (Търнава). „Смърфовете“ паднаха с 1:3 в Словакия, но благодарение на гола в 74-ата минута продължават за третия предравителен кръг на Лига Европа. Мачът в Пловдив преди седмица бе спечелен с 2:0 и заради попадението на чужд терен „черно-белите“ си осигуриха два мача с френския „Страсбург“.

Двубоят се развиваше по кошмарен начин за гостите и вървеше така до въпросната 74-та минута. Словашкият тим успя да навакса двата гола пасив от „Лаута“, въпреки че от 35-ата минута бе с човек по-малко заради нарушение на Захуменски срещу откъсващия се Ожболт.

Първо Филип Дангубич вкара с глава в 16-ата минута, а след това Богдан Митреа изравни общия резултат след точно изпълнение на дузпа в 52-ата минута. В 71-ата минута груба грешка в отбраната на „смърфовете“ доведе до трето попадение във вратата на Мартин Луков, а в герой за „червено-черните“ се превърна Рафаел Таварес. И точно когато трибуните на „Сити Арена Търнава“ предвкусваха знаменития обрат, Бирсент Карагерен проби по дясното крило, а след това сложи топката на главата на Ожболт, който я насочи към далечния ъгъл на Русов. Така „Локомотив“ елиминира „Спартак“ (Търнава) и ще играе в третия предварителен кръг на Лига Европа.