Над половин милион души на пореден протест в Барселона, десетки ранени и арестувани

Вълко Червенков нямал брак с жена си На младини се готвел за актьор, като държавен глава пишел епиграми под псевдоним

Борис Джонсън: Нова отсрочка за Брекзит ще бъде безполезна и скъпа

59-годишен мъж застреля друг при битов скандал в Ловешко Извършителят е задържан

Абсурдни партии в битка за гласове Щури формации в Европа и САЩ засенчват родните колорити

Лейди Гага с рентген на цялото тяло

С PlayStation 5 „Сони” гони нов стандарт

Извънредно положение в Чили след протести заради поскъпване на билетите за метрото (ВИДЕО)

„Лудогорец“ остави „Левски“ далеч от върха

„Лудогорец“ записа осма поредна победа във всички турнири под ръководството на Станислав Генчев, след като надви с 2:0 „Левски“ в голямото дерби на 12-ия кръг на Първа лига. Двубоят, противопоставил първия срещу втория във временното класиране, бе решен след попадения на Мавис Чибота и Клаудиу Кешеру. Поражението увеличи разликата между двата тима на 4 точки, а освен това „сините“ вече са с равен актив с третия „Локомотив“ (Пд). Двата отбора са с по 26 пункта, а „зелените“ – с 30.

Младият наставник на домакините освежи солидно състава за дербито с 26-кратните шампиони. Генчев направи цели пет промени в стартовите единадесет в сравнение с мача с „Ференцварош“ в Лига Европа, спечелен с 2:0. Извън титулярния състав останаха голмайсторите от Унгария Рафаел Форстър и Джоди Лукоки, а също Вандерсон, Анисе и Сисиньо. На свой ред Петър Хубчев, треньорът на „Левски“, направи една промяна спрямо успеха над „Ботев“ (Враца) през изминалия уикенд. В отбрана мястото си отстъпи Янис Каргас за сметка на Нуно Рейш.

Малко изненадващо, мачът започна с опасно положение пред вратата на „орлите“. Отлична атаката на гостите намери Филипе Нашименто напълно непокрит в наказателното поле, но ударът на португалеца попадна право в ръцете на българския национал. В 14-ата минута бившият вратар на „сините“ се намеси вещо при отлично изпълнение на Живко Миланов от фаул. Топката връхлиташе в горния десен ъгъл на вратата, преди Илиев със сетни усилия да я избие в ъглов удар. Така се стигна до 16-ата минута, когато колективна грешка в защитата на „Левски“ доведе до гол. Чибота опита центриране в наказателното поле, където Рейш успя да избие, но придвижилият се конгоанец намери топката от въздуха и тя влетя покрай плонжа на Милан Миятович. Въпреки попадението, гостите продължиха да играят агресивно в офанзивен план. Серия от ъглови удари за столичния гранд не доведе до нищо сериозно пред Илиев, освен че при един от тях Мартин Райнов намери топката с глава, но твърде неточно.

В 30-ата минута Кешеру стреля от фаул, а изпълнението му профуча на сантиметри от целта. До края на първата част Чибота на два пъти опита да удвои преднината за своя тим, но без резултат. След почивката двубоят продължи да бъде двуостър, а играта бе равностойна. В 67-ата минута Найджъл Робърта, който след 60-ата минута заигра като ляво крило, направи отличен рейд, след което стреля по диагонала, но в аут.

Четвърт час преди края Кешеру бе изведен очи в очи с Миятович, но черногорският национал успя да скаси дистанцията, а впоследствие и да парира, запазвайки преднината на съперника все така крехка. Така все пак се стигна до 80-ата минута, когато румънецът успя да се разпише. Пробив на Икоко продължи с пас към Кешеру, който успя да се пребори с Холмар Ейолфсон, а след това и да прехвърли Миятович – 2:0. Веднага след попадението голмайсторът на „зелените“ бе заменен принудително. До края „сините“ опитаха да се върнат в мача, но това така и не се случи. Загубата е втора за първенство под ръководството на Петър Хубчев след тази от „Берое“ преди повече от месец.