"Лудогорец" падна от "Арсенал" с много пропуски и спорен гол за "артилеристите"

След 6:0 в Лондон преди две седмици на националния стадион "Васил Левски" "Лудогорец" загуби от "Арсенал" с 2:3 в четвъртия кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Резултатът откри Джонатан Кафу в 12-ата минута, а Клаудиу Кешерю удвои за домакините 3 минути по-късно. Гостите върнаха едно попадение чрез Гранит Джака в 20-ата минута след подаване на Месут Йозил. При центрирането на германеца обаче останаха сериозни съмнения дали топката не е напуснала терена с целия обем. В 41-ата минута Оливие Жиру изравни. Йозил в 88-ата минута отбеляза победното попадение.

С този резултат "Арсенал" поведе във временното класиране в групата с 10 точки, колкото има и вторият ПСЖ. "Базел" е трети с 1 точка, колкото има и "Лудогорец" на последното място.

"Лудогорец": 1. Борян, 25. Минев, 5. Паломино, 27. Моци, 6. Натанаел, 12. Анисе, 18. Дяков, 22. Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю (79-Мисиджан)

"Арсенал": 28. Оспина, 3. Гибс, 6. Косиелни, 7. Санчес, 8. Рамзи, 11. Йозил, 12. Жиру, 20. Мустафи, 25. Дженкинсън, 29. Джака, 34. Коклен