Путин предлага помощ на Африка без условия

Еди Рама отхвърли искането на опозицията за оставка

Нетаняху върна мандата за съставяне на правителство

Испанската полиция разби банда обирджии, ограбвали домове на футболисти

Руски хакери се маскирали като ирански Атакувани били поне 35 държави, като в 20 нападенията били успешни

Христо Иванов и Атанас Атанасов приемат гаврата на Тома Белев с еврейския народ Лидерите на „Демократична България“ не искат да вземат мерки срещу кандидата им за общински съветник в София

„Лудогорец“ с рекордна победа в Унгария

Българският шампион „Лудогорец“ продължава да лети високо в Европа. „Орлите“ разбиха с 3:0 като гост „Ференцварош“ в двубой от груповата фаза на Лига Европа. По този начин „зелените“ се утвърдиха на върха в групата с шест точки от два мача при голова разлика 8:1. Това е и най-голямата победа на български отбор като гост в тази фаза на турнира, а също и най-убедителната на роден тим срещу унгарски съперник при визита. Джоди Лукоки изведе тима от Разград още в 38-ата секунда, а Рафаел Форстър заби други два, единият от които е претендент за гол на кръга. По този начин „Лудогорец“ взе болезнен реванш от домакините за отпадането от Шампионската лига по-рано през сезона. Гостите играха и повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Драгош Григоре получи набързо два жълти картона още преди почивката.

Станислав Генчев, наставникът на „орлите“, заложи на Пламен Илиев под рамката, а в защита действаха Антон Недялков и Сисиньо като бегове, а в сърцето на отбраната – Григоре и Форстър. Абел Анисе и Стефан Баджи бяха вътрешни полузащитници, а пред тях действаше Марселиньо. Крилата бяха поверени на Лукоки и Вандерсон, а на върха на атаката застана Клаудиу Кешеру.

Срещата започна по перфектен начин за гостите, след като бърза контраатака премина през Вандерсон, който продължи към Недялков, а последвалият пас на българския национал намери Лукоку, насочил топката към мрежата на Дениш Дивос. Пет минути преди почивката дойде и снарядът на Форстър от фаул от близо 35 метра. Три минути по-късно неговият съотборник Григоре настъпи лошо противник в задната част на крака и реферът Франковски от Полша вдигна втори жълт картон на румънеца.

След почивката „Ференцварош“ опита да се върне в срещата, но в точния момент „Лудогорец“ нанесе фаталния трети удар – Форстър засече с глава центриране от корнер на Вандерсон. Така лидерът в Първа лига си осигури втора поредна победа в Лига Европа и победа в домакинството срещу „Еспаньол“ до голяма степен ще осигури виза на отбора за 1/16-финалите на турнира. В другия мач ЦСКА (Москва) инкасира второ поражение след 0:2 от испанския тим.