Картофите имат много полезни качества Съдържат витамин С и важни за здравето фибри

Катастрофа ограничава движението по магистрала „Тракия“ в посока София

Еманюел Макрон: Търговското напрежение е в ущърб на всички

Министър Банов иска оставката на директорката на Националното музикално училище

Ердоган: Турция ще защитава правата си в Източното Средиземноморие, въпреки заплахите на Запада

Борис Джонсън ще лобира пред Тръмп за Джордж Озбърн като директор на МВФ

Нови горски пожари обхванаха различни части на Гърция

Космическият апарат „Чандраян-2” изпрати снимка на Луната (СНИМКИ)

Фотошоп издънки пълнят Instagram Български звезди прекалиха с ретуш на свои снимки това лято

Премиерът Борисов: Потвърденият кредитен рейтинг на България е поредната висока оценка за реформите у нас

Момче подкара колата на майка си в Германия, летя със 180 км/час

Туск: ЕС е готов да помогне финансово на Бразилия за гасенето на пожарите

Юрген Клоп – един голям треньор, който не мисли за пари Мениджърът на Ливърпул вече е в залата на славата на клуба

Мъж наръга жена си с нож след скандал

Голям пожар в близост до автокъщи във Варна Осем коли на пожарната се борят за овладяване на пламъците

Любко научи ЦСКА на тактиката от Бари

През 1991-а Любко Петрович достигна своя велик миг в Бари – победа с „Цървена звезда“ на финала за КЕШ срещу „Марсилия“ (0:0 и победа с дузпи). 19 години по-късно сръбският корифей научи и ЦСКА да играе в неговия любим стил – безкрайно здрава защита и изчакване на удобния миг.

След като допусна пет гола на „Българска армия“ в първенството ЦСКА срази хърватския „Осиек“ с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Любко смени тактиката на 3-5-2 и успя. Защитата на „червените“ изглеждаше преобразена и сигурна с изключение на една неточност на Жеферсон през второто полувреме. Петрович „заключи“ вратата и изчака момент на гениалност от страна на Евандро. Трениралият редом с Неймар в олимпийския отбор на Бразилия нападател вкара фантастично с удар от въздуха. ЦСКА нямаше друг точен изстрел, но и не бе необходим – 1:0 е перфектен турнирен резултат.

В Хърватия признаха Петрович, тръгнал и като футболист, и като треньор от „Осиек“. „Опитният Любко избра тактиката с ясната мисъл, че двубоят ще се реши в 180 минути, а не в 90 – пише в. „24 сата“. – „Осиек“ със сигурност разполага с качеството да отстрани ЦСКА.“

Димитър Пенев, почетният президент на „червените“, се размечта за нов четвъртфинал или полуфинал в Европа. За последно под негово ръководство ЦСКА стигна финалната четворка през 1989 година, където отпадна от „Барселона“ за КНК. „Има време да станем по-боеви отбор“, рече Стратега.