Любо Пенев с впечатляващ обрат

Любо Пенев направи впечатляващ обрат с втория тим на „Валенсия“ при гостуването на „Сагунтино“ - 3:2. Домакините бяха по-активни на терена, но с прагматичност „прилепите“ спечелиха. Три пъти в мача „Валенсия“ повеждаше като Рафа Мир в 78-ата минута вкара победно. След 3 победи и 2 загуби отборът на Пенев е пети в класирането.

Междувременно 150-милионният Осман Дембеле изплаши „Барса“. Французинът ще бъде опериран във Финландия от разкъсване на сухожилие в бедрото и ще отсъства 4 месеца от терена. Дембеле се контузи при 2:1 над „Хетафе“.

А Антоан Гризман откри новия стадион на „Атлетико“ с победен гол над „Малага“ - 1:0. Французинът вкара в 61-ата минута. С този мач окончателно завърши ерата на „Висенте Калдерон“ и започна тази на „Ванта Метрополитано“.

В друг мач от Примера „Виляреал“ разгроми „Алавес“ с 3:0 като гост.