Магическият триъгълник на „Борусия“

След 90-те години и магическият триъгълник Красимир Балъков-Фреди Бобич-Джоване Елбер в Германия се радват на негово повторение. Е, все още далече от класата на триото от „Щутгарт“.

Борусия“ (Дортмунд) създаде свой триъгълник, който отново плаши Европа. „Жълто-черните“ излязоха в Мача на страха срещу „Монако“ и спечелиха с 3:0. Преди година и половина същият дуел, но на четвъртфинал в Шампионската лига, беше почернен от атентат срещу автобуса на немския отбор.

Сега „Борусия“ има трио, от което Европа ще трепери – Марко Ройс, Пако Алкасер и детето-чудо Якоб Брун Ларсен. Тримата вкараха по веднъж срещу „монегаските“, а можеха и много повече. „В атака имаме цялата свобода да правим, каквото си поискаме – каза германският национал Ройс. - При нас са момчета като Ларсен и Джейдън Санчо, които са се учили на улицата, но сега са суперталанти. Страхотно удоволствие е да играя с тях.“

Новият треньор Лусиен Фавре определено има на какво да се радва. Неговата „трупа на удоволствието“ вкара 25 гола в девет мача. Особено доволен треньорът трябва да е от резервите си. Те вече са участвали в 11 попадения – вкарани или асистирани.

В другия мач от групата „Атлетико“ срази „Брюж“ с 3:1. Така заедно с „Борусия“ е един от четирите отбора в Шампионската лига с 2 победи от два мача. „Антоан Гризман е най-добрият футболист в света – възкликна треньорът Диего Симеоне за френския нападател, вкарал два гола. - Още в края на миналия сезон го казах. Антоан избра да остане в „Атлетико“ и ето ги последиците. Сега е най-важният момент в кариерата му.“

Миналия сезон отпаднахме в групата от Шампионската лига, но спечелихме Лига Европа – рече Гризман. - Моя е вината за първата част, защото не можах да съм полезен на отбора с головете си.“