„Марица“ напред в Шампионската лига

Женският волейболен първенец „Марица“ (Пловдив) се класира за третия кръг на Шампионската лига след тежък реванш при гостуването на финландския „ЛП Сало“. Българките загубиха с 1:3 (14, -22, -24, -19), което наложи крайният изход на сблъсъка да бъде решен след „златен гейм“. За него в игра се появи опитната Радосвета Тенева, която замени Симона Димитрова. В инфарктната развръзка „Марица“ надделя с 15:12 и си осигури място напред. Най-резултатна с 20 точки бе Кремена Каменова, блеснала най-вече в „златния гейм“.

„След втория гейм не играхме добър волейбол – призна треньорът на пловдивчанки Иван Петков. – Нашият тим обаче има много класни състезателки и дълга пейка. Така че ако някой не играе добре, можем да реагираме с адекватни промени.“

В следващия кръг шампионките срещат руския „Енисей“ (Красноярск). Първият мач е в Пловдив на 7 ноември.