Шест медицински сестри от училищата в Павликени се включват в битката с коронавируса Директорът на детската ясла в града също влиза в местната болница

Горанов: Болниците ще получават 85% от средномесечната заработка в периода на кризата Новият модел е съгласуван с Българския лекарски съюз, каза финансовият министър

50-годишна история Рецитаторски конкурс за унгарска и българска литература превключва онлайн Изпълнителите ще си поделят 8 500 лв. награден фонд

Бургазлия раздава юмруци на автомобил

Крадат буркани с мед и хидроизолация

Прокуратурата пита АМ „Митници“ за количествата спирт в данъчните складове

Мария Гроздева спечели златен медал в дисциплината 25 метра спортен пистолет в Пекин

Снимка: Архив

Мария Гроздева постигна нов успех в своята кариера, като спечели златния медал в дисциплината 25 метра спортен пистолет на състезанието за Световната купа по спортна стрелба в Пекин (Китай). Президентът на Български стрелкови съюз (БСС) влезе с 6-и резултат на финала (587 т.), а първа бе германката Моника Карш с 593 т. – една точка под световния рекорд на друга българка – Диана Йоргова, съобщава БНР.

На финала обаче Гроздева бе безапелационна и победи с резултат от 36 т. На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 т. а трета е гъркинята Анна Коракаки с 30 т. С тази победа Мария Гроздева си осигури 7-о участие на олимпийски игри, от които вече има два златни и три бронзови медала.

Останалите ни състезателки Антоанета Бонева е 18-а с 582 т., а на 44-то място е Мирослава Минчева с 574 т.