Меси пропуска два мача на Интер Маями

Лионел Меси не игра на финала на Копа Америка заради контузия на глезена и голям оток през второто полувреме.

Очевидно беше, че аржентинецът не може да мръдне от пейката, облян в сълзи. Връзките на глезена му са увредени. Сега треньорът на Интер Маями Херрадо Мартино обяви, че най-добрият играч в света ще пропусне поне следващите два мача на отбора си, но не е изключено почивката да продължи и по-дълго.

„Меси няма да играе срещу Торонто и Чикаго в неделя. Все още определяме степента на контузията му, ще бъдат направени тестове и въз основа на тях ще решим колко време ще отсъства“, каза Мартино.

Въпреки че Меси беше извън отбора повече от месец, това не се отрази на резултатите на Интер Маями. Тимът допусна само една загуба (1:6) от Синсинати и е на второ място в Източната конференция.