Мойс разби шампионските амбиции на „Челси“

Дейвид Мойс записа победа с „Уест Хям“ от петия път. Точно толкова мача бяха необходими на опитния мениджър за първи успех начело на „чуковете“. А това се случи във възможно най-удачния момент - дербито с „Челси“. Марко Арнаутович вкара скъпоценния гол за крайното 1:0 на Олимпийския стадион в Лондон. Халфъ бе точен още в 6-ата минута. Така „чуковете“ записаха едва втори успех в последните си 15 мача за първенство. За Дейвид Мойс това бе първи домакински успех от година насам, когато победен бе „Уотфорд“, но като треньор на „Съндърланд“.

„Челси“ претърпя нов удар по шампионските си амбиции. Тимът на Антонио Конте бе безупречен в последните кръгове, записвайки шест успеха в последните седем мача. Но двубоите като този със закъсалия „Уест Хям“ ги остави далеч от първото място. През втората част шампионът на Англия не успя да отправи нито един точен удар при 70% владеене на топката. Последната загуба на „сините“ за първенство бе срещу друг закъсал тим, този на „Кристъл Палас“ (1:2).

В друг мач от кръга „Тотнъм“ разгроми „Стоук“ с 5:1. Хари Кейн вкара два гола, като с тях удари кота 90 попадения във Висшата лига. Таранът ги отбеляза в 131 срещи.

Икономични победи с по 1:0 записаха „Бърнли“ над „Уотфорд“ и „Суонзи“ срещу „Уест Бромич“. „Хъдърсфийлд“ надделя над „Брайтън“ за 2:0, а „Кристъл Палас“ и „Борнемут“ завършиха 2:2.