Мъри с равен, загуби за Херо и Стойчо

Лош ден записаха българските треньори в първенството на Казахстан. Станимир Стоилов и „Астана“ се добраха до равенство 1:1 у дома срещу „Кайрат“. Гостите поведоха през първото полувреме чрез Куат, а три минути преди края на мача Граховац донесе точка за тима на Мъри.

Воденият от Димитър Димитров „Иртиш“ претърпя домакинско поражение с 0:1 от „Ордабаси“.

Черната серия на Стойчо Младенов и „Кайсар“ продължава. Тимът на Екзекутора падна с 0:1 от бившия му „Атирау“. Младенов няма победа в седми пореден мач от първенството.

Българският нападател Цветан Генков също претърпя загуба. Неговият „Окжетпес“ падна на своя стадион от „Шахтьор“ (Караганди) с 0:2.

Лидер в Казахстан продължава да е „Астана“. Тимът на Мъри води с 4 точки пред „Кайрат“. „Иртиш“ е четвърти, а „Кайсар“ седми. Позиция назад е „Окжетпес“ с Цветан Генков.