Бойко Борисов пристигна в Лондон за инвестиционния форум за Западните Балкани

Златна мечка и за родното кино от Берлин (ОБЗОР) В “Не ме докосвай” една от главните роли се изпълнява от Ирмена Чичикова, а копродуцент е Мартичка Божилова

Георги Първанов: Едно разследване на сделката с ЧЕЗ би дало повече информация

Премиерът Бойко Борисов с 10-годишна прогноза: Балканите ще са най-хубавото място за живеене Проекти за 30 млрд. евро ще променят региона, каза министър-председателят

109 банди разбити при акции на ГДБОП 860 обвинения след разследвания на антимафиотите

НС да даде зелена светлина за „Белене“ Партиите употребили за политически цели референдума за нова атомна централа

Съдът остави за постоянно в ареста съпрузите, обвинени за убийството в столичния квартал “Люлин”

Вижте акцентите от броя на “Труд” в понеделник, 26 февруари 2018

Русенец създаде една от най-бързо развиващите се компании в Силициевата долина

Двуметрови преспи блокират страната Комбинацията със студения арктичен въздух, който се спуска към Балканите от север, създават опасна обстановка на пътищата

Земетресение с магнитуд 5,5 по Рихтер край бреговете на Япония

Бандити няма, но ги хващат

Фънки и Хилда Казасян жури в „Като две капки вода“

„Юнайтед“ би „Челси“, Жозе не трепна

Мария и Мегз заровиха томахавките След като получи приза за Попфолк идол на годината, Фики се прибра да отпразнува изписването на първородния му син

Най-големите мачове на „Армията“

ЦСКА – „Монако“

През сезон 1984 г. ЦСКА започна участието си в Купата на УЕФА срещу „Монако“. След 2:2 като гост на стадион „Луи II” тимът от Княжеството идва на „Армията“. С голове на Стойчо Младенов и Радослав Здравков още в първия четвърт час ЦСКА си гарантира солидна преднина и накрая печели с 2:1.

ЦСКА – „Рода“

Паметен четвъртфинал за КНК през 1989 година и може би най-силният евромач на триото Христо Стоичков-Любослав Пенев-Емил Костадинов. ЦСКА спечели с 2:1, а можеше да вкара и десетина гола. Стоичков откри, а Костадинов оформи крайния резултат със задна ножица извън наказателното поле.

ЦСКА – „Хамбургер“

През 1991 година ЦСКА отстрани набиращия мощ и слава италиански „Парма“. Еуфорията бе огромна, а следващият съперник бе германският „Хамбургер“. След загуба с 0:2 в първия мач тогавашният „червен“ президент Валентин Михов обяви: „Свободен вход за всички!“ Това е и най-посетеният мач в историята на арената, който завърши 1:4. Хора имаше дори по прожекторите. Точен брой не може да се каже, но със сигурност имаше над 30 хиляди. Някои от тях едва ли са виждали терена.

ЦСКА – „Ювентус“

ЦСКА спечели паметен мач срещу италианския гранд. През 1994 година „червените“ сразиха с 3:2 тим, в който блестяха Алесандро дел Пиеро, Джанлука Виали и Фабрицио Раванели. Вкаралият два гола за ЦСКА Петър Михтарски се оказа, че е играл неправомерно и УЕФА присъди служебен резултат 3:0 за „Юве“. Но на терена победителят бе ЦСКА.

България – Англия

Последният мач на Христо Стоичков в националния отбор! България завърши 1:1 срещу Англия именно на арената, където Кавалерът на „Златната топка“ се изстреля към световните върхове. На „Армията“ дойде и Йохан Кройф, за да види своя любим трансфер за последно в националния отбор.

ЦСКА – „Милан“

След отстраняването на „Шахтьор“ (Донецк) българският гранд се изправи срещу „Милан“ през 2001 година. Загубата с 0:2 на „Сан Сиро“ даде надежди на ЦСКА. На „Армията“ нямаше нито едно свободно място, а мнозина не успяха да си купят билет. ЦСКА загуби с 0:1 след гол на Фелипе Индзаги, а играещият президент Любо Пенев почти се сби с треньора на „росонерите“ Фатих Терим.

ЦСКА – „Блекбърн“

На следващата година ЦСКА бе на косъм от най-феноменалния обрат в историята си. Губеше с 0:3 от „Блекбърн“ до последните десет минути, накрая двубоят завърши 3:3. След 1:1 в Англия „червените“ отпаднаха. Няма друг в случай в историята на ЦСКА в Европа, когато отборът да е изравнявал след три гола пасив.

ЦСКА – „Байер“

Завръщането на Димитър Бербатов на „Армията“ се превърна в най-големия евроуспех на ЦСКА за новия век. „Червените“ победиха „Байер“ (Леверкузен) с 1:0 и станаха първият български отбор, влязъл в групите на евротурнири (б.а. – часове по-късно успяха „Левски“ и „Литекс“). Бербатов игра за германците, но не блестя.

ЦСКА – „Тулуза“

Най-болезненият мач за „Армията“. До 96-ата минута ЦСКА водеше с 1:0 срещу френския съперник, когато допусна изравнителен гол за 1:1 и отпадна. През този сезон ЦСКА стана за последен път шампион с рекорд – нито една загуба в първенството и Европа.