Налбантова с историческа победа в Париж

Българският талант в бадминтона Калояна Налбантова постигна първата си победа на Олимпиада и то - над представителката на домакините от Франция Шюфей Tи с 2:0 гейма.

Французойката поведе с 5 точки, но българката постигна обрат и спечелейки първия гейм с 21:18. Вторият започна с аванс от 4 точки за Налбантова. Съперничката ѝ обаче изравни резултата, но 18-годишната тийнейджърка спечели и втората част с 21:18 и записа исторически успех в дебюта си на Олимпийски игри.

В класирането в група "А" тя се изкачи до второто място с една победа и една загуба. Успехът й днес обаче не беше с достатъчно голяма точкова разлика и тя няма шансове за първото място преди утрешния последен мач от групата между Се-Йон и Шюфей, а то е единственото, даващо право на класиране в директните елиминации.