Наша яхта достигна до финала на средиземноморската регата Rolex

Българският отбор LZ yachting 1991 пресече в четвъртък сутринта финалната линия пред историческата крепост Grand Harbour в Ла Валета и изпълни програмата си минимум – да завърши успешно участието си в класическата ветроходна регата Rolex Middle Sea Race. 40-футовата яхта "Vessy" с шкипер Лъчезар Братоев и екипаж - Борислав Борисов, Владимир Петров, Георги Николов, Максим Гасумянц, Николай Филчев, Петър Кирязов и Панайотис Куруклис, измина 652 морски мили по дистанцията Ла Валета – Капопасеро – Месина – Стромболи – Фавиняна – Панталерия – Лампедуза – Ла Валета и според неофициалното все още класиране е 34-та по реално време. В регатата стартираха 104 екипажа от 30 нации, но тежките атмосферни условия принудиха 60 да се оттеглят от надпреварата.

Вече е известен победителят по коригирано време – екипажът на Bogatyr с шкипер Игор Ритов от Русия.

Яхта "Vessy" измина дистанцията за 4 денонощия,20 ч 35 минути и 38 секунди със средна скорост 5.62 възла.

Средиземноморският Rolex става все по-популярен в световното килово ветроходство.