Нова съдийска грешка в Първа лига

Съдийските грешки в Първа професионална лига взеха поредна жертва - „Черно море“. Домакините не получиха кристална дузпа в 73-ата минута на мача с „Ботев“ (Пловдив) от 19-ия кръг. Срещата на „Тича“ завърши 0:0 в проливен дъжд.

В заключителната част на двубоя Илиас Хасани бе изведен очи в очи със стража на „канарчетата“ Иван Чворович, но бе съборен от Лъчезар Балтанов. Халфът се хвърли на шпагат, но така и не игра с топката. Всичко това се случи пред погледа на асистент арбитъра Петър Костадинов.

Само преди дни „канарчетата“ бяха ощетени по време на дербито с „Берое“ (1:1), когато редовен гол бе отменен.

Равенството пък остави „моряците“ без успех у дома от 28 юли, когато надвиха „Дунав“ с 1:0. По време на срещата с „Ботев“, феновете на „Черно море“ скандираха името на Илиян Илиев в опита си да го върнат на „Тича“. Настоящият треньор на тима Емануел Луканов е с временен статут.