Новият любимец на Италия помете Чочев

Torino's forward Andrea Belotti celebrates after scoring during the Italian Serie A football match Torino Vs AC Milan on January 16, 2017 at the 'Grande Torino Stadium' in Turin. / AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO

Българският национал Ивайло Чочев игра цял мач за „Палермо“ при загубата от „Торино“ с 1:3 от 27-ия кръг на Серия А. В герой за „биковете“ се превърна обичайният заподозрян през настоящата кампания – нападателят Андреа Белоти. Италианският национал реализира хеттрик в рамките на 8 минути между 73-ата и 81-ата, оформяйки крайния резултат, след като преди това гостите от Сицилия бяха повели чрез Андреа Рисполи.

Другият българин в Калчото Александър Тонев не попадна в групата на „Кротоне“ поради травма, а неговият тим измъкна 0:0 като домакин на „Сасуоло“.

Изненадата дойде от „Фриули“, където домакините от „Удинезе“ измъкнаха 1:1 от лидера „Ювентус“. Сапата откри за „зебрите“, а Леонардо Бонучи изравни през втората част. По този начин „бианконерите“ прекъснаха серията си от 6 последователни победи в шампионата. Въпреки грешната стъпка, действащият шампион на Италия има 8 точки преднина пред втория „Рома“.

„Интер“ пък записа гръмка победа като гост на „Каляри“ с 5:1 и измести „Милан“ от топ 6.