Италианец, воювал с кюрдите срещу ИДИЛ: Турската офанзива ще възроди Ислямска държава Турците унищожават бойците, които изстрадаха толкова много за света, казва Клаудио Локатели

Първанов: Отстъпили сме прекалено много на Македония

Испанският премиер отхвърли призива на лидера на Каталуния за диалог

Дмитрий Медведев: Газопроводът „Турски поток“ е изгоден за цяла Европа

Полицаи обискираха дома на кмета на Несебър Цял ден в града се провежда специализираната акция

Орелът, който кълве болезнено

Български отбор е най-добрият до момента през сезона в Лига Европа. „Лудогорец“ оглави всички класации на УЕФА, след като постигна втори пореден разгромен резултат в груповата фаза. „Зелените“ разбиха с 3:0 домакините от „Ференцварош“ в исторически мач. Това бе най-изразителният успех на роден тим в тази фаза на турнира при гостуване. А освен това е и най-голямата българска победа в Унгария. Поправка – единствената такава. С успеха отборът, воден от младия треньор Станислав Генчев, плаши съперниците с 6 точки при голова разлика 8:1. Двe попадения при сладкия реванш срещу унгарците, отстранили по-рано през кампанията „зелените“ в Шампионската лига, реализира бранителят Рафаел Форстър. Първият впечатли Стария континент – бразилецът разстреля стража на домакините с бомба от свободен удар от над 30 метра. След почивката отново централният защитник бе точен с глава след центриране на Вандерсон от корнер. За играта си южноамериканецът бе номиниран от УЕФА за №1 на кръга – награда, която грабна Клаудиу Кешеру след 5:1 над ЦСКА (Москва).
Разгромът в Будапеща пък тръгна от 38-ата секунда, когато Джоди Лукоки откри резултата след прецизен пас на Антон Недялков. А успехът бе още по-впечатляващ поради факта, че гостите играха повече от полувреме с човек по-малко заради втори жълт картон на румънеца Драгош Григоре.
След мача медиите Унгария изпищяха от болезнения крах така, както бе и в Русия преди 2 седмици след друга една болезнена атака на българския „орел“.
„Това ли беше същият „Лудогорец“? – учуди се местният Nemzeti Sport, визирайки мачовете между двата тима по-рано през сезона в Шампионската лига. – Българите съсипаха „Фради“ само за едно полувреме и си тръгнаха с изразителен успех, въпреки че бяха с десет души.“
Водещият сайт Blikk на свой ред също изрева от звучния шамар, нанесен от българския шампион: „Това е краят! „Лудогорец“ унищожи нашия „Фради“ само за 45 минути“.
А порталът hvg.hu не остана по-назад: „Ференцварош“ падна гадно на свой терен. А имаше надежда – този „Лудогорец“ беше победен на два пъти само преди два месеца. Сега обаче надеждите траяха само 40 секунди, а впоследствие имаше лекция от българите.“
След изиграните мачове от останалите групи единственият роден представител е №1 по попадения в груповата фаза – 8, оставяйки зад себе си старите си познайници „Базел“, „Арсенал“ и ПСВ. Голмайсторската листа е оглавена от Кешеру (3), а при асистенциите лидер е Недялков (3). „Лудогорец“ е втори по точни удари, изоставайки единствено от „Рома“.
В идеалния отбор на кръга попаднаха двама играчи на „зелените“ – стражът Пламен Илиев и героят на вечерта Форстър. А успехът има и своя финансов стимул – нови 570 000 евро от УЕФА. Освен това, тимът от Разград продължава с впечатляващото представяне при гостуване в групите на Лига Европа – eдно поражение в 10 мача при 5 успеха и 4 ремита.
В другия мач от групата ЦСКА продължи с пропадането, губейки с 0:2 от „Еспаньол“ у дома. Мачът също имаше своя исторически елемент – първи китайски гол в групите на турнира. Реализира го Ву Лей. Именно испанският тим е следващият съперник на „орлите“ – в Разград на 29 октомври.