Освиркваха Италия при 1:0 над Израел

Италия бе бурно освиркана заради измъчената победа с 1:0 над Израел. Резултатът остави „адзурите“ на второ място в класирането. Но те едва ли ще могат да изпреварят Испания, която спечели с 9:0 като гост на Лихтенщайн.

Вярно е, че играхме зле през първото полувреме – каза Джампиеро Вентура, треньорът на Италия. - Но след почивката ние доминирахме и заслужено спечелихме. Трябваше да победим Испания ли? Колко отбора са го правили като гост? Погледнете, че само два италиански тима минаха през баражите на Шампионската лига. Проблемът ни е генерален. Израел е стойностоен отбор, който заслужава само аплодисменти. Не можем да очакваме, че ще дойдати сами ще се победят.“

Чиро Имобиле вкара гола за „скуадрата“. Но тифозите обаче не приеха трите точки като радост. В събота вечер отборът им бе разгромен с 0:3 от Испания. А на Апенините ще се приеме като апокалипсис, ако Италия не се класира за световното в Русия.